You need to upgrade your Flash Player
Jazda bicyklem. Bicykl w ruchu miejskim traktowany jest jak rower, jednak jazda na nim znacznie różni się od podróżowania współczesnym jednośladem. Przede wszystkim wysokość na jakiej siedzi cyklista oraz brak możliwości szybkiego podparcia się nogami w razie utraty prędkości. Przyzwyczajenia wymaga również tzw "ostre koło", którym jednocześnie się kieruje, napędza i wyhamowuje bicykl. Taki układ powoduje, że cyklista jadący na bicyklu doświadcza balansowania na wielkim kole.
Zbyt gwałtowne zablokowanie wspomnianego "ostrego koła" może skończyć się niebezpiecznym upadkiem przez kierownicę z dużej wysokości. To wszystko sprawia, że jazda na bicyklu różni się od jazdy na rowerze i wymaga dobrego szkolenia, które pomoga nabrać młodym cyklistom bezpiecznych nawyków.

Jednak niedługo po szkoleniu, kiedy Cyklista już ujeździ swojego nowego wierzchowca i wybierze się w pierwszą przejażdżkę do miasta zobaczy kolejną różnicę - tysiące uśmiechniętych i zdziwionych twarzy.
Cena szkolenia podstawowego to koszt 120zł/4 godziny.
Dla klientów, którzy zamówią bicykl Dromedar lub Bactrian szkolenie podstawowe oraz dodatkowe dwugodzinne szkolenie doskonalące jest bezpłatne. Szkolenia jazdy przeprowadzane są na bicyklach Wytwórni w Łodzi. Każdy uczestnik szkolenia jazdy jest ubezpieczony od NNW oraz od OC.

Konserwacja oraz gwarancja
Wytwórnia Bicykli i Welocypedów udziela dwuletniej gwarancji na swoje produkty. Aby utrzymać dwuletnią gwarancję każdy klient musi w trzecim miesiącu użytkowania oddać swój bicykli do serwisu Wytwórni na obowiązkowy przegląd. Koszt przeglądu: 70 zł.
Przewożenie bicykla
Mimo swojej wysokości często przekraczającej 160 cm bicykl wbrew pozorom daje nam kilka prostych możliwości transportu:
  1. Wystarczy nam 5 min na odkręcenie dużego koła i w dwóch częściach schowanie bicykla do samochodu kombi lub minivana.  Zwróćmy  jednak  uwagę  na  bezpieczne  dla  pasażerów ułożenie i przymocowanie w samochodzie elementów bicykla aby w razie hamowania nie wyrządziły szkody.

  2. Możemy zakupić specjalny bagażnik na hak holowniczy i w całości przewozić bicykl. Korzystając ze specjalnych taśm transportowych solidnie umocujmy bicykl do bagażnika.

  3. Zabierz bicykl w podróż pociągiem z przewozem rowerów. Zabierz jednak ze sobą dodatkowe taśmy mocujące i wysłuchaj ewentualnych wskazówek konduktora.
buton-link
buton-link
buton-link